A tréderré válás egy hosszú folyamat. Senki sem születik tőzsdei kereskedőnek, viszont azzá lehet válni. De ehhez nem elég pusztán megtanulni a kereskedést.
Az egész személyiségedet fejlesztened kell hozzá, a céljaidnak megfelelően. Egy teljes hitrendszert kell hozzá felépítened. Ez volt az üzenete számomra Müller Péter előadásának, ahol legutóbb jártam. Életművészet. Ez a szerző legfrissebb könyvének a címe. A művészet valamilyen alkotási folyamat, aminek a végén megszületik maga a műalkotás. Az élet művészete pedig nem más, mint a saját életed megalkotása, saját magad fejlesztése és formálása, hogy egyedi, hasznos és értékes ember légy.
A kínai esőcsináló csőszkunyhós történetével indította az előadását. Ami arról szól, hogy mindenkinek szüksége van az elvonulásra, hogy harmóniába kerülhessen önmagával. Csak a test és a lélek harmóniája esetén tudunk megfelelően kommunikálni a környezetünkkel. Ehhez időnként magunkba kell fordulnunk, hogy megtalálhassuk a derűs énünket a saját bensőnkben. Tudom, ez elég spirituálisan hangzik.
De ha nincs meg a belső harmóniánk, nem vagyunk önmagunkkal megbékélve, fizikailag betegek, levertek, depressziósak vagyunk, akkor negatív a kisugárzásunk. Viselkedésünkre a külvilág is negatívan fog reagálni. Fontos, hogy legyél tudatában annak, hogy ez csupán átmeneti állapot, és javíthatsz rajta. Pár nap rossz kedélyállapot nem fog tartósan depresszióssá tenni. Foglakozz a testeddel és a lelkeddel! Ezzel máris megtetted az első lépést, amiről már írtam a stressz és a kereskedés kapcsolatáról szóló cikksorozatom harmadik részében.
Előadását az ember fejlődésével folytatta, amit a hit és az akarat visz előre. Sokkal inkább a hit, mint az akarat, mert a hit erősebb, és egyfajta „előrevételezett” tudást biztosít. A kisbabát hozta példának, aki bár még soha sem járt, nem is tudja hogyan kell, teste erőtlen, lába fejletlen, feje még túl nagy, mégis kapaszkodik, próbálkozik, hogy felegyenesedjen. Százszor, ezerszer huppan vissza, de végül megtanul járni, majd futni, rohanni, és végül akár olimpiai bajnok is válhat belőle.
Ennél sokkal viccesebb volt annak a bokszolónak a története, akiben hihetetlenül erőssé vált a hit, és a győzni akarás. A rengeteg edzés és mérkőzés során, amikor leütötték és ő a padlóra került, mindig felállt. Amikor a bíró a számolásnál a hetes, majd a nyolcas számhoz ért, minden erejét összeszedte, felállt a padlóról, végül megnyerte a meccseit. Mert jobban hitt a győzelmében, és több kitartása volt mit az ellenfelének. Aztán egy szép napon kórházba került vakbélgyulladással, és sürgős műtétre volt szüksége. Be is tolták azonnal operációra, de akkoriban még éterrel altattak. Bódult állapotában az orvos elkezdett számolni, hogy ellenőrizze mikor veszti el teljesen az eszméletét. A bokszoló a nyolcnál felkelt a műtőasztalról, mert azt hitte ismét meccsen van. 🙂
Téged is sokszor fog padlóra küldeni a piac. Néha csak egy-egy gyomrost visz be, kisebb veszteséget okoz. De belefuthatsz akkora parasztlengőbe is, hogy a fal adja a másikat. Akkor is fel kell tudnod állni, nem adhatod fel! Folytatnod kell a küzdelmet, hogy végül nyerhess!
„Jól figyelj! Mert ahol eltörtél, ott leszel erős, és ahol vesztettél, ott leszel legyőzhetetlen.” – Müller Péter